۱۰۰ میلیون تن به ذخایر قطعی اکتشافی معادن خراسان جنوبی اضافه شد

سرپرست امور معادن سازمان صنعت، معدن و تجارت خراسان جنوبی گفت: تاکنون ۴۱ فقره گواهینامه اکتشاف معدن در استان صادر و حدود ۱۰۰ میلیون تن به ذخایر قطعی اکتشاف شده بخش معدن استان اضافه شده است.

به گزارش ماین نیوز، سیدمهدی موسوی ظهر سه‌شنبه در نشست خبری با اصحاب رسانه اظهارکرد: طی ۱۰ ماه گذشته ۴۱ مورد گواهینامه کشف معدن در خراسان جنوبی صادر شد که این رقم نسبت به مدت مشابه سال گذشته ۵۸ درصد افزایش داشته است.

وی تصریح کرد: با صدور این گواهینامه‌ها حدود ۱۰۰ میلیون تن به ذخایر قطعی اکتشاف شده بخش معدن استان اضافه شده است.

افزایش ۱۳ درصدی صدور پروانه اکتشاف معدن در استان

سرپرست امور معادن سازمان صنعت، معدن و تجارت خراسان جنوبی همچنین از صدور ۵۸ پروانه اکتشاف در این مدت خبر داد و گفت: تعداد پروانه‌های صادر شده در این مدت نسبت به مدت مشابه سال گذشته ۱۳ درصد افزایش یافته است.

موسوی اضافه کرد: در مجموع تاکنون ۳۸۵ پروانه اکتشاف معدن توسط سازمان صنعت و معدن خراسان جنوبی در استان صادر شده است.

وی با اشاره به صدور ۲۶ پروانه بهره‌برداری از ابتدای سال جاری تاکنون، افزود: با صدور این پروانه‌ها تاکنون ۳۶۶ مورد پروانه بهره‌برداری در استان صادر شده است.

سرپرست امور معادن سازمان صنعت، معدن و تجارت خراسان جنوبی ادامه داد: انتظار داریم تا پایان سال جاری حدود ۱۰۰ گواهینامه کشف، ۶۰ فقره پروانه بهره‌برداری و ۱۵۰ پروانه اکتشاف در استان صادر شود.

صدور ۲۲ پروانه بهره‌برداری صنعتی با اشتغال ۲۰۱ نفر

معاون امور صنایع سازمان صنعت، معدن و تجارت خراسان جنوبی نیز در این جلسه از صدور ۸۰ جواز تأسیس با پیش‌بینی سرمایه‌گذاری دو هزار و ۵۹۵ میلیارد ریال و اشتغال یک‌هزار و ۲۵۶ نفر طی ۱۰ ماه گذشته در استان خبر داد.

عبدالعزیز کریمی با اشاره به صدور ۲۲ فقره پروانه بهره‌برداری صنعتی در این مدت، عنوان کرد: این پروانه‌ها با سرمایه‌گذاری ۱۰۵ میلیارد ریال و اشتغال ایجاد شده ۲۰۱ نفر صادر شده‌اند.

وی تعداد پروانه‌هاي بهره‌برداري صنعتي صادره و پروانه بهره‌برداري اصلاحي این مدت را حدود ۳۱ فقره دانست و اظهارکرد: به طور مجموع در این زمینه یک‌هزار ميليارد ريال سرمايه‌گذاري داشته‌ايم.

ارجاع به لینک خبر: مراجعه به لینک خبر